שח"ם - ארגון השחקנים והשחקניות בישראל

הצלחה לשח"ם בועדת הכלכלה: אושר ההסכם עם רשות השידור

איגודי היוצרים ורשות השידור הגיעו לנוסח מוסכם בנוגע להשקעת הרשות בהפקות מקור וסוגה עילית. הנוסח אושר הבוקר (רביעי) בוועדת הכלכלה של הכנסת ויעבור לקריאה שנייה ושלישית במסגרת תיקוני החקיקה לחוק רשות השידור – הנדרשים על מנת להוציא את הרפורמה לדרך.

 

איגודי היוצרים, אשר הגישו בג"צ נגד הרשות, הבטיחו כי במידה וייחתם הסכם המימון מול האוצר והחוק אכן יעבור בכנסת במתווה הנוכחי שלו – הם ימשכו את עתירתם. הסכם המימון אמור להיחתם, כך על פי הרשות, עד לסוף החודש הנוכחי.

לפי המתווה שאושר היום, בשנה הקרובה תשקיע רשות השידור 15% מהכנסותיה בהפקות מקור חיצוניות, כאשר עשרה אחוזים מהכנסותיה יועברו להשקעה בהפקות סוגה עילית.

 

מדובר בסכום של כ-48 מיליון שיעלה בהדרגה ל-80 מיליון עד שנת 2016. סך כל ההשקעה בהפקות חיצוניות יהיה 180 מיליון שקלים שהם 36%, כאשר החלק היחסי מתוכו שיופנה להפקות סוגה עילית – יהיה גבוה ממה שקבוע היום בחוק ויעמוד על 16% מההכנסות. מסיבה זו, רואים ארגוני היוצרים בהחלטה הבוקר הישג משמעותי.

 

"מבחינתנו מדובר בהישג כמעט היסטורי, זהו הישג גדול ליוצרים ואנחנו מקווים לעבוד עם הרשות בשיתוף פעולה", אומר לוואלה! ברנז'ה יו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר, אשר ייצג את פורום היוצרים בדיוני ועדת הכלכלה בנושא. "זו הזדמנות אחרונה של הרשות לשרוד", מוסיף אמיר. "אם הרפורמה לא תוטמע בהצלחה – לא תהיה לרשות הזדמנות שנייה לרפורמה נוספת". אמיר אישר כי במידה וייחתם הסכם המימון והתיקון לחוק רשות השידור יעבור בכנסת במתכונתו הנוכחית – ימשכו היוצרים את עתירתם לבג"צ.

 

שחר בוצר, מרכז שח"ם, ארגון השחקנים בישראל, בירך גם הוא על ההסכם אך הזכיר כי ישנן סוגיות נוספות שעל הרשות לפתור בשיח אל מול היוצרים. "אנחנו מברכים על כך, ומאמינים כי ההשקות הללו הן מה שיציל את השידור הציבורי", אומר בוצר. "אך ישנם כמה סעיפים שדורשים תיקון כמו נושא נאותות ההפקה ועניין שווי שעות השידור. אנחנו מאמינים שהנושאים הנותרים ייפתרו בשיח בנינו לבין הרשות".

 

"מבחינתנו מדובר בהישג גדול", הוסף בוצר. "זה מראה על נכונות של רשות השידור להשקיע וליצור תוכן ויצירה ישראלית מקורית ומשמעותית, וזה הייעוד של השידור הציבורי".