שח"ם - ארגון השחקנים והשחקניות בישראל

סיום מתוק בפרויקט 'חוצה ישראל' ביפו

הפרויקט בתמיכת משרד התרבות ושח"ם – ארגון השחקנים הגיע לסיומו ביום חמישי בו הציגו בנות הנוער מופע סיום חגיגי במתנ"ס לב יפו

לאחר ארבעה חודשי חזרות אינטנסיביים הממשיכים בימים אלה אל תוך 2019, בהנחיית השחקן עדי אייזנמן התקיים מופע הסיום במתנ"ס לב יפו בו לקחו 12 בנות נוער מיפו.

פרויקט "חוצה ישראל" של שח"ם – ארגון השחקנים בישראל ובתמיכת משרד התרבות והספורט שמטרתו הנגשת התיאטרון לאוכלוסיות בפריפריה מהחברתית והגאוגרפית. הפרויקט כלל סדרת מפגשים עם בנות נוער שעברו סדנאות משחק, יצירה והעשרה בכל תחומי הבמה ואמנות התיאטרון.

הפרויקט הפגיש את בנות הנוער עם אומנים ויוצרים מתחום התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה וקיימו עמם דיאלוג וסדנאות וביניהם: ירדן גרוסר שעשתה שיעורי תנועה וריקוד, עדי ארד שלימד אותם פיתוח קול, עמוס תמם שהעביר להן כיתת אמן ויוסי טולדו פעל בגיוס בני הנוער ועוד.

עדי איזנמן, שחקן ומנחה פרויקט "חוצה ישראל" ביפו: "הגיוס לפרויקט לא היה קל! הקמנו קבוצה יש מאין, בעיקר ברגליים. הלכנו מבית ספר לבית ספר ביפו והסביבה וקראנו לנערים ונערות להגיע ולהתנסות, בסופו של דבר התגבשה קבוצה נפלאה של נערות שיצאו למסע עם עדי ולאט לאט קורמת הקבוצה עור וגידים כשהציפייה והמטרה שלנו להגיע לסוף שנת 2019 עם פרויקט סיום והפקה שתועלה על במת התיאטרון בצוותא אל מול קהל מוזמנים, משפחות, חברים וציבור הרחב."

אורי רשטיק מרכז פעילות שח"ם: "פרויקט "חוצה ישראל" זו הזדמנות מצוינת לחשוף ולהכיר לבני נוער מהפריפריה את עולם המשחק. אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו בשח"ם, להוביל ולהפעיל את הפרויקט המצוי בחסות משרד התרבות, שמעצמים את בני הנוער ומאפשר להם לבטא את כישוריהם בליווי שחקנים מקצועיים."