שח"ם - ארגון השחקנים והשחקניות בישראל

ייעוץ משפטי

פעילות המחלקה המשפטית

המחלקה המשפטית בשח"ם מטפלת בכל ההיבטים המשפטיים של פעילות הארגון, וכן מעניקה ייעוץ משפטי מקצועי וסיוע משפטי לשחקנים חברי הארגון בידי עו"ד מנוסה, ללא תמורה, בכל נושא הנוגע למעמדם ותנאי העסקתם כשחקנים, וזאת בכל תחומי הפעילות המקצועיים. 

המחלקה המשפטית נעזרת ביועצים משפטיים ומומחים ליחסי עבודה חיצוניים לפי הצורך.

בין היתר, מטפלת המחלקה המשפטית בנושאים הבאים:

 

עריכה וחידוש של הסכמי עבודה עם גופים בתחום הטלוויזיה, הקולנוע, התיאטרון והדיבוב המעסיקים שחקנים

לארגון שח"ם הסכמי שכר עם הגופים המשדרים והמפיקים בטלוויזיה ובקולנוע בישראל, וכן עם תיאטרונים רפרטואריים ועצמאיים למבוגרים ולילדים, אולפני דיבוב, בתי ספר למשחק, ועוד, אשר מעגנים את הזכויות, השכר ותנאי המינימום של השחקנים חברי הארגון המועסקים הפקות השונות ומעניקים להם רשת ביטחון תעסוקתית. המחלקה המשפטית דואגת לאכיפת ההסכמים מול ההפקות השונות. כמו כן, בודקת המחלקה המשפטית את  הצורך בעריכת שינויים בהסכמים, ומלווה את הארגון במו"מ מול גוף המעסיק שחקנים.

 

ליווי ועדי שחקנים בתיאטרונים לקראת חתימה על הסכמים קיבוציים ואכיפת הסכמים קיבוציים קיימים

ארגון שח"ם מהווה היום הארגון היציג של שחקנים העובדים בתיאטרונים הרפרטואריים השונים בישראל. המחלקה המשפטית מעניקה ייעוץ משפטי שוטף לוועדי השחקנים בתיאטרונים הנ"ל, מלווה אותם לקראת חתימה על הסכמים קיבוציים עם התיאטראות, וכן דואגת לאכיפתם של ההסכמים מול הנהלת התיאטראות. כמו כן, עוסקת המחלקה המשפטית בייזום התאגדויות שחקנים בתיאטראות נוספים.

 

ליווי וייזום הסכמים חדשים להסדרת תנאי העסקת שחקנים

המחלקה המשפטית יוזמת ומלווה את הארגון לקראת חתימה על הסכמים חדשים המסדירים תנאי העסקת שחקנים בתחומי העסקה שונים של שחקנים, בהם לשח"ם אין כיום הסכמים.

 

ליווי הארגון במאבקים להגנה על זכויות השחקנים

המחלקה המשפטית מלווה את הארגון במאבקים השונים שהוא מנהל כנגד גופים ואנשים הפוגעים בזכויות השחקנים.

 

בדיקה ואישור של  חוזי שחקן בהפקות טלוויזיה וקולנוע

המחלקה המשפטית בודקת באופן רציף את חוזי השחקן בהפקות הטלוויזיה והקולנוע המצטלמות בארץ, טרם העברתם לחתימת השחקנים, ובוחנת את מידת עמידתם בזכויות השחקן על-פי חוק, ועל-פי הסכמי המסגרת של שח"ם עם גופי השידור וההפקה בישראל. במקרה הצורך מעבירה המחלקה המשפטית למפיקים תיקונים לחוזי השחקן, כשבסוף התהליך מפיצה המחלקה המשפטית חוזים מאושרים על ידי שח"ם לסוכנויות השחקנים השונות.

 

שירותי המחלקה המשפטית לחברי הארגון

 

מתן יעוץ משפטי טלפוני לחברים ומענה לשאילתות

המחלקה נותנת ייעוץ משפטי שוטף ומענה טלפוני מיידי לכל פנייה של חבר ארגון בענייניו המקצועיים, לרבות ייעוץ משפטי בנושאי חוזים, דיני עבודה, זכויות מבצעים, זכויות יוצרים ועוד.  כל חבר ארגון רשאי להביא לבדיקת המחלקה המשפטית כל חוזה, הקשור בענייניו המקצועיים, עליו הוא מתבקש לחתום, טרם חתימתו.

 

גביית חובות לשחקנים וטיפול בתלונות על הלנת שכר

המחלקה המשפטית מטפלת בפניות חברים, בנוגע להלנת שכר או חובות של מעסיקים כלפיהם. הטיפול כולל ייעוץ משפטי ראשוני, ובמידת הצורך פניה בכתב על ידי עורך דין למפיק או לגוף המעסיק בדרישה לשלם או להשלים את השכר.

 

ייצוג, הכנה וניסוח של תביעות משפטיות של שחקנים

במידת הצורך, המחלקה המשפטית מעניקה לחברים שירות של ניסוח כתבי בית דין בבית משפט לתביעות קטנות, שירותי הדרכה והכנה לקראת המשפט, והכנה לקראת הדיון.

 

פגישות אישיות ומתן ייעוץ אישי לשחקנים

תלונות שחקנים והליך משפטי מלווים לא פעם בחרדות מצד השחקן פן יבולע לו מצד מעסיקו, ועל כן כל חבר המבקש פגישה אישית עם עו"ד המחלקה המשפטית, מתקבל בברכה, ומקבל טיפול מיוחד הכולל התנהלות דיסקרטית ואישית ואוזן קשבת.

 

פרטים ליצירת קשר

 

עו"ד מיכל הולצמן – מרכזת המחלקה המשפטית

טל' 03-6290065 שלוחה 4

טל' ישיר: 03-6298468

פקס: 03-6200626

דוא"ל: [email protected]

 

לריכוז זכויות השחקנים - לחצו כאן