שח"ם - ארגון השחקנים והשחקניות בישראל

השחקנים והטכנאים על ערוץ 10: אקמול לחולה על ערש דווי

שח"ם והעובדים הטכנים מטילים ספק רק בהצלחת התוכנית להצלת ערוץ 10. יו"ר ארגון אק"ט (העובדים הטכניים של הפקות הטלוויזיה והקולנוע בישראל) עידן אור, אמר לגלובס "לצערי אני אינני אופטימי כלל מההסדר שהושג אשר ניסיון העבר מלמד כי במקרה הטוב הזרמת הכסף הנוכחית, מבלי לזלזל בכספו של מר לאודר, תספיק לשבועות בודדים והיא בבחינת מתן אקמול לחולה המאושפז בהוספיס על ערש דווי". לדבריו הערוץ חייב לעובדי הפקות הערוץ מיליוני שקלים.

 

גם יו"ר ארגון שח"ם אוהד קנולר סקפטי. לדבריו, "על אף הידיעות שפורסמו הבוקר על סיומו של המשבר בערוץ 10 אנו עדיין מודאגים מהמצב. על כן, נפעל כדי לוודא שאם אכן יש כסף בערוץ, הוא יועבר בראש ובראשונה לשחקנים שעובדים במשך חודשים ארוכים בהפקות הערוץ ועדיין לא קיבלו את כספם".

במכתב ששלחו השניים למנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד, כתבו, "שח"ם ואקט הינם שני הארגונים הגדולים בתעשייה (מייצגים יחד כ-3000 עובדים ושחקנים) אשר מהווים את המסה הקריטית של העובדים אשר יוצרים לערוץ 10 את מיטב תכניו וזאת במסירות ובמיטב הכישרון. יחד עם זאת אנו עדים בימים האחרונים למחול שדים המתנהל, כביכול, בספירה אחרת כאשר המשמעות בפועל היא כי חברי שני האיגודים עובדים בימים אלו בהפקות עבור הערוץ (בהפקות שטרם נעצרו ויש רבות כאלה) ללא כל וודאות כי יקבלו את שכרם ובפועל שכרם של חלק גדול מהם כבר מולן ברגעים אלו וכל זאת כאשר התשובה היחידה שערוץ מסחרי בישראל מסוגל לתת זה 'מקווים שיהיה בסדר'.

 

לכתבה המלאה שפורסמה בגלובס ( לי-אור אברבך, 17/12/13) לחץ/י כאן.