שח"ם - ארגון השחקנים והשחקניות בישראל

בחסות שרת התרבות ושח"ם העלו נערי חצור הגלילית את ההצגה "אזהרה" על בעיית האלכהול בקרב בני הנוער

לאחר חצי שנה של חזרות אינטנסיביות של נערי חצור הגלילית במסגרת הפרויקט "נותנים במה" המשותף למשרד התרבות ולארגון השחקנים בישראל (שח"ם),הועלה בראשית השבוע בהיכל התרבות המקומי ההצגה "אזהרה". ההצגה בבימויו של השחקן עדי זיינמן. עוסקת בשתיית אלכוהול בקרב בני הנוער.

"עברנו יחד חוויה מעצבת. יש כאן כישרונות נפלאים", אמר בהתרגשות, אייזנמן, במאי הקבוצה.

את האירוע שזכה לשבחים ותשואות של הקהל כיבדו, שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, ראש מועצת חצור, שמעון סויסה וחברי ארגון השחקנים, דביר בנדק, ומרכז שח"ם - שחר בוצר.

 

עבור חצור השיתוף פעולה המוקדם עם שח"ם, הוליד מפגש בין צמרת השחקנים שהגיעו במיוחד צפונה על מנת להעביר סדנאות וחזרות לבני הנוער בעיירה.

במהלך החזרות הגיעו להנחות את בני הנוער השחקנים ליאת הר-לב, אסתי זקהיים, עמוס תמם, דני שטג, שרית וינו אלעד, ישי גולן ושרי גבעתי.

 

עדי איזנמן, שחקן ומנחה פרויקט "חוצה ישראל: "חצור חוגגת 60 שנה להיווסדה ועד היום לא היו בה שום חוגים או מגמות לתאטרון. אם אי פעם עלתה לכותרות וחדרה לתודעתנו הלא זה רק דרך הסאגה החוזרת של מפעל "פרי גליל" וסיפורי המצוקה שליוו אותו". עוד מוסיף אייזנמן:" פגשתי בחצור חבורה של נערים ונערות עם סיפורי חיים לא פשוטים ועם רעב ואמביציה שלא רואים כל יום, שלמרות תחושת הקיפוח (המוצדקת) שסובבת אותם, נחושים להציג בפני שרת התרבות והמדינה צד אחר של חצור, פנים של בני נוער עם אומץ ותעוזה לקחת נושא כמו – צריכת אלכוהול בקרב בני נוער- שאינו בלעדי לחצור אלא כבר בגדר מכת מדינה".

 

גם שחר בוצר, מרכז שח"ם מרוצה מהשיתוף פעולה עם נערי חצור:" מטרת פרויקט "חוצה ישראל" הינה לחשוף ולהכיר לבני נוער מהפריפריה את עולם המשחק- ההנאה, העבודה הקשה, ההתמדה, הסבלנות והיופי שבו. אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו בשח"ם, להוביל ולהפעיל את הפרויקט המצוי בחסות משרד התרבות, אשר הוכיח את יכולתו להעצים את בני הנוער ולאפשר להם לבטא את כישרונם".